Wróć do listy

Zalety ciepła sieciowego

Co to jest ciepło sieciowe?

Ciepło sieciowe to gorąca woda lub para wodna, produkowana głównie na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Jest wytwarzana w elektrociepłowni lub ciepłowni i przekazywana do sieci ciepłowniczej skąd trafia do węzłów cieplnych w naszych domach. W specjalnych wymiennikach węzła cieplnego, ciepło z wody krążącej w sieci jest przekazywane do ogrzania obiegu wody w instalacji C.O., oraz podgrzewa zimną wodę z wodociągów miejskich. W taki sposób dzięki energii cieplnej ciepła sieciowego możemy na co dzień korzystać z ciepłych kaloryferów oraz ciepłej wody użytkowej.
W Wyszkowie proces przyłączenia się do systemu ciepłowniczego jest kompleksowo opracowywany i nadzorowany przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pracownicy Spółki przygotowują projekt i uzgodnienia techniczne, budują przyłącze, proponują zakup lub budowę węzłów ciepłowniczych. Klient otrzymuje gotowy produkt w postaci ciepła.

 

Zalety ciepła sieciowego

Bezpieczeństwo

Ciepło sieciowe to gwarancja bezpieczeństwa. Źródło ogrzewania znajduje się poza mieszkaniem, co całkowicie eliminuje zagrożenie zatrucia się tlenkiem węgla.
 

Komfort

Ciepło sieciowe to najwygodniejszy sposób ogrzewania mieszkania i wody. Zarządca nieruchomości decyduje o terminie rozpoczęcia i zakończenia dostawy ciepła zgodnie z potrzebami lokatorów. Aby mieć ciepłą wodę wystarczy tylko odkręcić kran. I to, co najważniejsze - nie zaprzątamy sobie głowy serwisem ani przeglądami urządzeń (piecyka, podgrzewacza, itp.), których po prostu nie ma.
 

Ekologia

Ciepło sieciowe jest ekologiczne. Wytwarza się je i dostarcza stosując najnowocześniejszą technologię. Dzięki temu uzyskuje się niski wskaźnik strat energii w trakcie dostarczania ciepła i redukcję emisji do atmosfery szkodliwych związków chemicznych.
 

Cena

Ogrzewanie mieszkań i podgrzewanie wody ciepłem sieciowym, to jedno z najtańszych rozwiązań oferowanych na rynku. Ceny ciepła z sieci miejskiej są konkurencyjne i charakteryzują się dużą stabilnością. Każda zmiana cen musi być uzasadniona, a następnie jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Dodatkowo, posiadając ogrzewanie sieciowe nasze koszty eksploatacji mieszkania są niższe, ponieważ nie musimy płacić za serwis czy wymianę urządzeń grzewczych.
 

Niezawodność

Ciepło sieciowe dostarczane jest przez cały rok. Stały monitoring temperatury i przepływów w sieci, a także regularne przeglądy i konserwacje urządzeń wytwórczych oraz elementów sieci ciepłowniczej, pozwalają na obniżenie do minimum ryzyka wystąpienia awarii sieci.